



MAHEKESKUS
Mahekeskuse peamisteks tegevussuundadeks on teadus- ja rakendusuuringud mahepõllumajanduses, keskkonnasäästlike eluviiside ja mahetoidu tutvustamine, erinevate sihtgruppide koolitamine ning koostöös ettevõtjatega lahenduste leidmine mahesektori arendamiseks.
Mahekeskus koondab teabe ja oskused, mis on Eesti Maaülikoolis olemas varasemate mahepõllumajanduse- ja toidu valdkonna teadusuuringutest ning planeerib ja koordineerib edasisi tegevusi.
Mahestipendim 2023
26.05.2023
Eesti Maaülikooli Mahekeskus kuulutab välja 2023. aasta stipendiumikonkursi mahepõllumajandust käsitlevate uurimustööde premeerimiseks.
Sel aastal premeeritakse parimat bakalaureusetööd 300 euroga, parimat magistritööd 400 euroga ja ühte kuni 35-aastast noorteadlast teaduspublikatsioonide eest 450 euroga. EMÜ üliõpilast ja/või töötajat premeeritakse parima avaldatud eestikeelse populaarteadusliku artikli eest 200 euroga.
Stipendiumile saavad kandideerida Eesti Maaülikooli bakalaureuse- või
Loodussõbraliku aia rajamise õppematerjal soodustab toidu kasvatamise teadmiste levikut ja edendab õuesõpet
27.02.2023
Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 projekti “Kasvades oma toiduga” eestvedamisel valmis abimaterjal, mille järgi saavad haridusasutused endale õppeaia rajada. Digitaalne juhend keskendub kooli ja lasteaia tingimustesse sobivatele taimekasvatuse lahendustele, aga neid teadmisi saab kasutada ka era- või kogukonnaaias toimetades. Ligi sajaleheküljelise materjali koostas Anneli Ehlvest Tartu loodusmajast.
Eestis on väga häid näiteid koolide ja lasteaedade juures asuvatest õppeaedadest. Samas on palju õppeasutusi, kus on
Selgusid 2022. aasta mahestipendiumi stipendiaadid
01.12.2022
Eesti Maaülikooli Mahekeskus premeeris 24. novembril toimunud mahepõllumajanduse aastakonverentsil juba neljateistkümnendat korda parimaid maaülikoolis kaitstud mahepõllumajanduse teemaliste lõputööde ja avaldatud artiklite autoreid rahalise stipendiumiga.
Parima bakalaureusetöö stipendiumi sai Heiko Viksi tööga „Süsinikubilanss mahepõllumajandusettevõtte Viksi OÜ põldudel“, juhendaja Karin Kauer. Antud töö toob selgelt välja, kui oluline on kasvatada ühel p