Kuidas on seotud GMO-soja ja jõulupraad?

Eesti Maaülikool ja Eesti Roheline Liikumine korraldavad 10. detsembril algusega kell 12 maaülikooli peahoones Kreutzwaldi 1A (ruumis 038) seminari „Kuidas valmib Sinu jõulupraad?“. Seminari külalisesineja on Norma Gimménez Paraguayst.

Mahekeskuse stipendium

Eesti Maaülikooli Mahekeskus alustab Eesti Maaülikooli mahepõllumajanduse teemaliste lõputööde autorite ja noorteadlaste premeerimist stipendiumiga. 2009.a. sügisel premeeritakse parimat bakalaureuse- või magistritööd 5000 krooniga ja ühte kuni 35-a noorteadlast teaduspublikatsioonide eest 7000 krooniga. Kandideerida saavad Eesti Maaülikooli bakalaureuse- või magistriõppe lõpetanud, kes on kaitsnud oma lõputöö 2008/09 õppeaastal või maaülikooli doktorandid/töötajad, kes on 2008/09. a. publitseerinud mahepõllumajanduslikke teadusartikleid. Täp...

Anti välja esimene mahestipendium

Eesti Maaülikooli Mahekeskus andis esmakordselt välja stipendiumi parima mahepõllumajanduse teemalise lõputöö eest Eesti Maaülikoolis. Stipendiumi pälvis Janeli Ojaperv oma magistritöö "Mahejäätise väljatöötamine" eest. Palju õnne! Otsustati mitte välja anda stipendiumit noorteadlase teaduspublikatsioonide eest. Uus konkurss toimub 2010.a. sügisel!

Mahepõllumajanduse juubelikonverents

10. novembril Eesti Maaülikoolis toimunud mahepõllumajanduse juubelikonverentsi „Mahepõllumajandus – hea loodusele, hea sinule“ meenutati mahepõllumajanduse algust Eestis ja vaadati lootusrikkalt tulevikku.

Toimus maheklastri õppereis Šotimaale

Juuni alguses käisid SA EMÜ Mahekeskus, Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus ja mahetootjad maheklastri arendamise projekti raames õppereisil Šotimaal. Klastriprojekti toetas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Õppereisi eesmärk oli tutvuda Šoti mahetootjate ja väikeettevõtete turustus- ja ühistegevusega. Edasi loe siit.