Mahestipendiumi stipendaadid on selgunud

Eesti Maaülikooli Mahekeskuse 2012. aasta stipendiumikonkursil pälvis parima bakalaureusetöö eest stipendiumi Marika Kuul tööga „Mahetoetuste mõju põllumajanduslikule maakasutusele Eestis aastatel 2004-2011“, juhendajaks oli MA Liis Oper.

Parima magistritöö stipendiumi sai Angela Koort töö „Maheväetiste mõju poolkõrge mustika (Vaccinium x atlanticum E.P. Bicknell) produktiivsusele ja viljade keemilisele koostisele“ eest. Töö juhendajaks oli PhD Marge Starast.

Publitseeritud teadusartiklite valdkonnas otsustati stipendiumit mitte välja anda.

Stipendiumi eesmärgiks on ergutada mahepõllumajanduse teemalist uurimistööd. Stipendiumiraha koguneb üksikisikute ja ettevõtete annetustest. Igaüks saab siin kaasa lüüa, kandes toetussumma SA Eesti Maaülikooli Mahekeskus arveldusarvele nr 17002007162 Nordea pangas, märksõnaks „ökostipp“.

Uus konkurss toimub 2013. aasta sügisel.