Mahestipendium

Eesti Maaülikooli Mahekeskus annab välja stipendiume Eesti Maaülikooli mahepõllumajanduse teemaliste lõputööde autorite ning artikleid avaldanud noorteadlaste ja töötajate premeerimiseks

 

2009. aastal loodi Eesti Maaülikooli professori Anne Luige initsiatiivil mahestipendiumi fond. Mahestipendiumi eesmärgiks on ergutada ja tunnustada mahepõllumajanduslikku uurimistööd.

Stipendiume antakse välja neljas kategoorias:

  • Eesti Maaülikooli parim bakalaureusetöö stipendium;
  • Eesti Maaülikooli parim magistritöö stipendium;
  • Eesti Maaülikooli parim noorteadlase teaduspublikatsiooni stipendium;
  • Eesti Maaülikooli parim üliõpilaste ja töötajate populaarteadusliku artikli stipendium.

Stipendiumile saavad kandideerida Eesti Maaülikooli bakalaureuse- või magistriõppe lõpetanud, kes on kaitsnud mahepõllumajanduse teemalise lõputöö ning maaülikooli doktorandid/töötajad, kes on publitseerinud mahepõllumajanduse teemalisi teadusartikleid.

Populaarteadusliku artikli stipendiumile saavad kandideerida kõik EMÜ üliõpilased ja töötajad, kes on avaldanud mahepõllumajanduslikke populaarteaduslikke eestikeelseid artikleid.

 

Mahestipendium 2017

2017. aastal premeeritakse parimat bakalaureusetööd 250 euroga, parimat magistritööd 300 euroga ja ühte kuni 35-aastast noorteadlast teaduspublikatsioonide eest 400 euroga. EMÜ üliõpilast ja/või töötajat premeeritakse parima avaldatud eestikeelse populaarteadusliku artikli eest 200 euroga.

Stipendiumile saavad kandideerida Eesti Maaülikooli bakalaureuse- või magistriõppe lõpetanud, kes on kaitsnud mahepõllumajanduse teemalise lõputöö 2016/2017. õppeaastal ning maaülikooli doktorandid/töötajad, kes on 2016. või 2017. aastal publitseerinud mahepõllumajanduse teemalisi teadusartikleid.

Populaarteadusliku artikli stipendiumile saavad kandideerida kõik EMÜ üliõpilased ja töötajad, kes on 2016. ja 2017. aastal avaldanud mahepõllumajanduslikke populaarteaduslikke eestikeelseid artikleid.

Täpsemad tingimused leiate siit: http://mahekeskus.emu.ee/mahestipendium/stipendiumi-statuut/

 

2017. aasta stipendiumikonkursil pälvis parima bakalaureusetöö eest stipendiumi Kaarel Pent tööga „Väetise Must Pärl mõju tatra saagikusele ja kvaliteedile“. Juhendajad olid Enn Lauringson ja Merili Toom.

Parima magistritöö stipendiumi sai Greete Kahu töö eest „Mullaharimise ja väetamise mõju vihmaussikooslusele“. Juhendajad olid Endla Reintam ja Liina Talgre.

Teadusartiklite kategoorias premeeriti noorteadlase Helena Madseni artikkel „Do green manures as winter cover crops impact the weediness and crop yield in an organic crop rotation? Artikkel avaldati ajakirjas Biological Agriculture & Horticulture, kaasautoriteks olid Liina Talgre, Viacheslav Eremeev, Maarika Alaru, Karin Kauer ja Anne Luik.

Eestikeelse populaarteadusliku artikli stipendiumi sai Merili Toom, kes avaldas artikli „Sügiste ja talviste vahekultuuride biomassi moodustumine ja toitainete sidumine“ kogumikus „Taimekasvatuse alased uuringud Eestis 2017“.

 

Stipendiumiraha koguneb üksikisikute ja ettevõtete annetustest. Igaüks saab siin kaasa lüüa, kandes toetussumma SA Eesti Maaülikooli Mahekeskus arveldusarvele nr EE021700017002007162 Nordea pangas, märksõnaks „ökostipp“.

Oleme annetajatele tänulikud!

 


Eesti Maaülikooli Mahekeskus

Õssu küla, Ülenurme vald Tartumaa 61713, tel: (+372) 7425010, (+372) 5304 4003, e-post: mahekeskus@emu.ee