Prindi see leht

Mahestipendium

Eesti Maaülikooli Mahekeskus annab välja stipendiume Eesti Maaülikooli mahepõllumajanduse teemaliste lõputööde autorite ning artikleid avaldanud noorteadlaste ja töötajate premeerimiseks

 

2009. aastal loodi Eesti Maaülikooli professori Anne Luige initsiatiivil mahestipendiumi fond. Mahestipendiumi eesmärgiks on ergutada ja tunnustada mahepõllumajanduslikku uurimistööd.

Stipendiume antakse välja neljas kategoorias:

  • Eesti Maaülikooli parim bakalaureusetöö stipendium;
  • Eesti Maaülikooli parim magistritöö stipendium;
  • Eesti Maaülikooli parim noorteadlase teaduspublikatsiooni stipendium;
  • Eesti Maaülikooli parim üliõpilaste ja töötajate populaarteadusliku artikli stipendium.

Stipendiumile saavad kandideerida Eesti Maaülikooli bakalaureuse- või magistriõppe lõpetanud, kes on kaitsnud mahepõllumajanduse teemalise lõputöö ning maaülikooli doktorandid/töötajad, kes on publitseerinud mahepõllumajanduse teemalisi teadusartikleid.

Populaarteadusliku artikli stipendiumile saavad kandideerida kõik EMÜ üliõpilased ja töötajad, kes on avaldanud mahepõllumajanduslikke populaarteaduslikke eestikeelseid artikleid.

Uus konkurss kuulutatakse välja 2017. aasta kevadel! 

Täpsemad kandideerimise tingimused leiate siit: http://mahekeskus.emu.ee/tegevused/haridus/mahestipendium/stipendiumi-statuut/ 

 

2016. aasta stipendiumikonkursil pälvis parima bakalaureusetöö eest stipendiumi Andra Pukk tööga „Toidukulude päevamaksumuse muutus mahetoidule üleminekul Eesti lasteaedades“. Töö juhendaja oli Ülle Roosmaa.

Parima magistritöö stipendiumi sai Kaia Treier töö eest „Röövtoiduliste lülijalgsete arvukus ja mitmekesisus põllumajandusmaastiku elementidel“, juhendajateks olid Eve Veromann ja Riina Kaasik. 

Publitseeritud teadusartiklite kategoorias premeeriti noorteadlase Berit Teini artikkel „The potato tuber disease occurrence as affected by conventional and organic farming systems“, mis uuris mahe- ja tavaviljeluse süsteemis kartulimugulate nakatumist erinevatesse haigustesse. Artikkel avaldati ajakirjas American Journal of Potato Research (1.1) nr. 92 (6), kaasautoriteks olid Karin Kauer, Eve Runno-Paurson, Viacheslav Eremeev, Anne Luik, Are Selge ja Evelin Loit

 

Stipendiumiraha koguneb üksikisikute ja ettevõtete annetustest. Igaüks saab siin kaasa lüüa, kandes toetussumma SA Eesti Maaülikooli Mahekeskus arveldusarvele nr EE021700017002007162 Nordea pangas, märksõnaks „ökostipp“.

Oleme annetajatele tänulikud!

Küsimuste korral pöörduda:

Elen Peetsmann
elen.peetsmann@emu.ee
Tel: 53044003